İlk Yardım Eğitimleri

Sertifikalı Temel İlk Yardım ve Güncelleme Eğitimi

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile olay yerine acil yardım ambulansının ulaşması genellikle 5 dakikanın üzerinde gerçekleşmektedir. Kalp krizi, trafik kazası, yaralanmalar gibi bir çok durumda bu süre hayat kurtarmak için yeterli değildir. Profesyonel yardım gelinceye kadar yapılacak doğru ilk yardım uygulamaları ile hayat kurtarmak mümkündür. Bu konuda bireylerin bilinçli yaklaşımı gerekmektedir.

Ülkemizde ilk yardım bilincinin yerleşmesi amacıyla, devlet tarafından tüm kurum ve kuruluşlara getirilen zorunluluk ile ilk yardım eğitimlerinin verilmesi sağlanmaktadır. Mevzuata göre, iş yerlerinde her yirmi kişide bir kişi ilk yardımcı olmalıdır. Bu oran, ağır ve tehlikeli işler kapsamında yer alan iş yerleri için her on kişide birdir. Yine mevzuatlara göre, ilk yardım eğitimi sadece Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ilk yardım eğitim merkezinden alınmak koşuluyla kabul edilmektedir.

Kurumumuz, İlk Yardım Eğitmeni Belgesine sahip 20'nin üzerinde Hekim, Hemşire, Sağlık Eğitim Uzmanlarımızdan oluşan eğitmen kadrosuyla hizmet veren Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir İlk Yardım Eğitim Merkezi'dir. Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimleri 16 saat (2 gün) sürmektedir. Program sonunda katılımcılar, İl Sağlık Müdürlüğü’nün yapacağı sınavda 85 ve üzerinde puan almaları halinde yine aynı gün içerisinde uygulamalı sınava alınırlar. Katılımcıların 2 sınav hakkı olup, bu sınavı başarı ile tamamlayanlara Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardımcı sertifikası verilir.
Sertifikaların 3 sene geçerliliği vardır. 3 sene sonra yapılacak 8 saatlik (1 gün) hatırlatma eğitimi ile güncellemeler yapılır.

Standart İlk Yardım Eğitimi

Standart İlk Yardım Eğitimi, Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitimci Sertifikasına sahip konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Konu başlıkları Temel İlk Yardım Eğitimi ile aynı olmakla birlikte daha fazla uygulama yapılarak, bilgilerin pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Eğitim, 40 saat (5 gün) sürmektedir.

Temel İlk Yardım Semineri

Acil sağlık sorunlarında ilk dakikalar çok önemlidir. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde dahi profesyonel yardımın olay yerine ulaşması genellikle 5 dakikanın üzerinde gerçekleşmektedir. Kalp krizi, kanama gibi birçok durumda bu süre yaşam kurtarmak için yeterli değildir.

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan İlk Yardım Yönetmeliği ile işletmelerde her 20 çalışandan biri“Temel İlk Yardım Eğitimi” almakla yükümlü kılınmıştır. Ancak ilk yardım süreci ilk tanı olan kişiyle başladığı için, diğer çalışanların da bu konuda eğitim alması ilk yardımcıların etkinliğini artıracaktır.

Akademimiz kurumsal ihtiyaç bazında geliştirdiği kısa ve etkili programlarla topluma erişebilirliği artırmayı amaçlamaktadır.

Çocukta Güvenlik ve İlk Yardım Eğitimi (Yetişkinler İçin)

Çocuklara Özel İlk Yardım Eğitimi (4-12 Yaş Çocukları İçin)

Hayatımızın en değerli varlıkları çocuklarımızdır. Çocuklarımız, bir çok kazayla karşılaşma riskiyle büyürler. Sağlık Bakanlığı'nca yapılan bir araştırmada, 5 yılda kazalar sonucu hastaneye müracaat eden 120.000 çocuktan 2000'inin hayatını kaybettiği bildirilmiştir.

Çocuklar kazalara karşı savunmasız olduklarından onları kazalardan korumak ve gerekli tedbirleri almak için başta anne-babalar olmak üzere çocukla ilgilenen tüm bireylerin bu konuda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca çocuklar, tehlikeleri fark edip önlem alacak bilgi ve deneyime sahip değildir. Yeni nesillerin sağlıklı yetişmesine etkin ve geçerli bir katkı için küçük yaşlarda kazandırılacak güvenlik bilinci önemlidir.

Med Akademi olarak hedefimiz, 2, 4 ve 8 saatlik seminerler ile çocuklarımıza daha güvenli, sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlayabilmektir.
İlk Yardım Eğitimleri Teklif Formu Teklif Formu
 
 
Yazılıma Giriş

Medakademi
Instagram sayfamızı
takip edin...

close-link
X