Med Akademi tarafından firmalara sağlanan Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmeti ile ruhen ve fiziken sağlıklı çalışanlar yaratmak mümkün.

Beslenme Danışmanı Dr. Yeşim Temel Özcan, doğru ve dengeli beslenmenin kişilerin yaşam süresini, hayat kalitesini, sosyal beklentisini, ruhsal yapısını, fiziksel yapısını ve iş hayatındaki performansını doğrudan etkilediğini söylüyor. Özcan’nın bu konu hakkındaki yazısını aşağıda bulabilirsiniz.

“Teknolojiye ve ekipmana ne kadar yatırım yaparsanız yapın, çalışanlar şirketin en önemli varlığıdır. Çalışanlarınız kendilerini ne kadar sağlıklı ve mutlu hissederlerse, artan motivasyonları ile iş’te verimlilikleri, kuruma bağlılıkları o oranda artacaktır. Peki, en önemli yatırımınız olan çalışanlarınızı korumak, onların sağlıklı ve kuvvetli olmasını sağlamak için siz ne yapıyorsunuz?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) “wellness”ı fiziken ve ruhen sağlıklı olmak şeklinde tanımlamaktadır.

İş verimini arttırmak, sağlık harcamalarını düşürmek, kuruma bağlılığı artırmak, çalışanların bellek ve konsantrasyonunu güçlendirerek iş potansiyelini yükseltmek, moral ve motivasyonu arttırarak bu yönde devamlılığı sağlamak ve rakiplerin önünde olmak için “Kurumsal Beslenme Danışmanlığı” giderek önem kazanmaktadır. Kurumsal beslenme danışmanlığı kapsamında şirketin mutfak denetimi ve menü danışmanlığının yapılması, çalışanlarının beslenme bilgi seviyesinin arttırılması ve üst düzey yöneticilere yönelik sağlıklı yaşam programlarının geliştirilmesi bulunmaktadır.

Amerika’nın en önemli sigorta şirketlerinden Prudential tarafından yapılan bir çalışma, etkili bir wellness programı sayesinde işe gelinmeyen günlerin %20, kişi başı verimsizliğin %32 ve senelik ilaç harcamalarının %46 azaldığını ortaya koymuştur.

Sağlıklı bir yaşam dileğimle…
Yazılıma Giriş

Medakademi
Instagram sayfamızı
takip edin...

close-link
X