YAYINLARIMIZ

 
İlk Yardım Kitapları
Acil durumlarda bireylerden beklenen temel katkıya destek sağlaması amacı ile hazırlanan, tamamı renkli tablo ve resimler ile desteklenen kitaplarımız, çalışanlarınıza ve müşterilerinize hediye edebileceğiniz değerli bir bilgi kaynağıdır.
İlk Yardım El Kitabı
Günlük yaşamda karşılaşabileceğimiz acil durumlara yönelik temel ilk yardım bilgilerini içermektedir. Anlatım, renkli şema ve çizimler ile desteklenmiştir.Acil ortamın telaşı içerisinde kitabın hızlı ve etkin kullanılabilmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle, konulara kolay ulaşalabilmesi için renkli kodlama sistemi kullanılmıştır.Ayrıca, her bir acil durum için gereken ilk yardım müdahalesi, tüm basamaklarını gösterecek şekilde açıklanmıştır.
Sağlıklı Bebek Kitabı
Günlük yaşamın içerisinde etrafımızda çok sayıda bebek görmekteyiz. Bu nedenle bebek çok tanıdık bir gerçeklik gibi gelmektedir bize. Buna rağmen bir bebekle aynı ortamı paylaşmaya başladığınızda, beklemediğiniz kadar çok sayıda sürprizlerle karşılaşırsınız.

Bebek bakımında her an gereksinim duyulacak en önemli bilgileri, en güncel haliyle bir araya getiren bu kitap, bebekle ilgilenen tüm bireylere sürprizlerle dolu bu yolculuklarında yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.
Çocukları Korumak ve İlk Yardımı
Kitapta, çocukların kazalardan korunmasına yönelik önlemler ve temel ilk yardım konularının yanı sıra aşı takvimi ve çocukluk çağı enfeksiyon hastalıkları konuları da sade bir anlatımla işlenmektedir.
Kitap, renkli ve özgün tasarımı ile her an elinizin altında bulunması gereken bir bilgi kaynağıdır.
Kids To Rescue (İngilizce – Türkçe)
4 –12 yaş aralığındaki çocukları ilk yardım konusunda bilinçlendirmek üzere Amerika'dan getirtilen bu yayın, Amerika California'daki tüm devlet okullarının müfredatında okutulmaktadır.
Kitap, çocukların güncel hayatından örnekler ile zenginleştirilerek kolay anlaşılır bir dille çocuklara sunulmaktadır.
Kids To Rescue (İngilizce – Türkçe)
Acil durumlara ya da afetlere, kişi ve aile olarak hazırlanmak için gerekli temel pratik bilgileri kapsar. Temel Afet Bilgileri, Afet Planı çerçevesinde, acil durum öncesi, sırası ve sonrası başlıklarında verilmektedir.

Kitap hazırlanırken, uluslararası benzer yayınlar ayrıntılı olarak incelenmiştir. Bununla beraber, kitap içeriğinin ülkemiz koşullarına uygun olmasına özen gösterilmiştir. Kitapta, akıcı bir ifade ile kısa, somut ve uygulanabilir bilgiler yer almaktadır. Anlatım, görsel olarak zengin illüstrasyon canlandırmalar ile de desteklenmiştir.
Yazılıma Giriş

Medakademi
Instagram sayfamızı
takip edin...

close-link
X